הדרכת הורים

ברגע שהבאנו ילד לעולם נולד אבא ונולדת אמא. אף אחד לא צריך ללמד אותנו להיות הורים. כל אבא וכל אמא נושאים בתוכם את כל התנאים כדי להתפתח להיות ההורה הפוטנציאלי הטוב ביותר עבור הילד שלהם. לכן אני מאמינה שהדרכת הורים, מטרתה אחת – להוציא החוצה את הפוטנציאל הזה שכבר קיים. לתת להורה קול, לתת לו אומץ ולאפשר לו לעשות את מה שהוא יודע לעשות. ובמקביל לראות את מה שמגביל את הקול ההורי לצאת החוצה ולשחרר גם את זה. (כמו אמונות מגבילות, השפעות תרבותיות וחברתיות שליליות וכדומה).

אני מאמינה גדולה בהדרכת הורים, במיוחד בתקופה בה אנו חיים. כשאין לנו הרבה זמן להשקיע בתפקיד החשוב ביותר בעולם – הורות. המחקרים האחרונים מצביעים כולם על ההשפעה הרב מערכתית שיש לסביבת הגידול הראשונה של הילד על התפתחות המוח והעולם הקוגניטיבי, רגשי שלו. לחלקנו יש נטייה והדרכה מבית הורינו ולחלקנו פחות. ישנם הורים שרוצים להמשיך את מורשת הוריהם בגידול ילדים וישנם שלא, אך לא יודעים כיצד לשנות אותה.

ההורות של היום היא מאד בודדה ואנו ניזונים מאתרים, שמועות, המלצות ועצות של אחרים ושוכחים או לא יודעים להקשיב לקולות הפנימיים שלנו, ולאינטואיציה הטבעית שבנו. בהדרכת הורים אני מדריכה אתכם להקשיב לעצמכם ומנגישה לכם גם את התאוריה של התפתחות הילד בכל גיל (כי אף אחד לא לימד אותנו). יחד אנחנו מוצאים פתרונות יצירתיים ויעילים לאתגרים של היומיום שלכם שמבוססים על היכולות, הזמן והמתנות שקיימות כבר אצלכם. חלק מהתוצאות שתקבלו מהדרכת הורים הם לתקשר טוב יותר עם הילדים שלכם, לגרום לילדים שלכם להקשיב,לכבד ולשתף פעולה. לחיות באווירה של כבוד הדדי, הרמוניה, שמחה ואהבה.

אז אם אתם מרגישים שאתם חייבים שינוי בבית כי משהו לא עובד טוב. ואתם לא יודעים באמת מה הילדים שלכם מרגישים ומה עובר עליהם. אם אתם רוצים להפסיק את מעגל הצעקות, האשמות, העונשים והוויכוחים ולהתחיל מערכת יחסים חדשה עם ילדכם. אם אתם מרגישים שהילד שלכם לוחץ לכם על מקומות מהעבר ואינכם מצליחים להגיב באופן בוגר ומכבד. אם אתם מתמודדים לעיתים קרובות עם רגשות אשמה, עייפות, עצבים, מתח ותסכול מההורות שלכם. אם אתם רוצים ללמוד מהי סמכות אמיתית וגבולות ללא עונשים ואלימות. אם אתם רוצים חזון הורי, וחינוך לעצמאות ותקשורת מקרבת. הדרכת הורים מאפשרת לכם את כל זה ועוד…..

בהדרכת הורים אני מלמדת אתכם להבין את השלב ההתפתחותי של ילדכם. אני מתבוננת אתכם בהתנהגות, ובשיח ביניכם לבין הילדים. אני חושבת אתכם כיצד יש לפעול ומה יש לעשות כדי לשנות את המצב בבית. אני תומכת בהתפתחות ובהתבגרות התגובות שלכם כהורים ומשקפת לכם את החוזקות. והרגע שאני הכי אוהבת בהדרכת הורים זה החיוך של ההורים בדלת כשאנחנו נפרדים. חיוך שאומר הכל.

דברי איתימירב, אני רוצה לקבוע איתך הדרכת הורים עכשיו!דברי איתי

מירב היקרה!
כבר בהתחלה הבנתי כשהסתכלתי באתר שעליך אפשר לסמוך. (היתה לי אינטואיציה).
ובהתחלה הכרנו מטפלת רגשית עם המון רגש, אהבה והכי חשוב גרמת לנו להבין במה אנו יכולים לעזור לבת המדהימה שלנו. ואיך אנחנו כהורים גרושים יכולים את ילדינו בשיתוף להעצים.
ל’ שלנו פורחת ואני חייבת לומר שזה המון בזכותך.
תודה על הכל.
אסנת וגיל
מירב היקרה
כאשר חיפשתי טיפול רגשי לבת שלי חיפשתי באינטרנט ואת הופעת לי ראשונה ומיד חשבתי שכדאי לנסות נראה שיש לך את זה מסתבר שהאינטואציה שלי עבדה ובגדול.
ביתי היא ילדה מדהימה וכשרונית אך מאוד רגשית והיו לה מצבי כעס שלא ידענו אך להתמודד עימם.
וכל יום מנהלת בית הספר והיועצת מתקשרים אלינו שעובר על הילדה משהו וגם ראינו זאת בבית.
מירב המדהימה פשוט קוסמת ( כמובן שכח הרצון של ביתי היה חשוב)
ואחרי כמה חודשים קיבלנו ילדה חדשה בוגרת ומדהימה.
כשאני נכנסת לבית הספר המחמאות על השינוי שחל בילדתי הם גדולות ותודות לך מירב למדנו אך לאהוב מחדש להרגיש והרבה יותר להיות שם
בטוחה אני שתמיד את כאן בשבילנו מירב תודה על הזכות להכירך משפחת ניסים. ראשל”צ
משפחת ניסים
במפגש אחד השמיים אצלנו התבהרו. המון תודה : ל Vivek שהמליצה, תודה ליקום שאפשר ותודה עצומה לך מירב; על ההכלה, על הרגישות, הנוכחות וההארה ��
מירי וויצמן
מירב עשתה עבורנו את הבלתי ייאמן והחזירה את השפיות לביתנו. היינו כמעט במצב נואש וממש במקרה הגענו לפגישה אצלה. מאז חיינו חזרו למסלולם ואנו יכולים להמליץ על מירב בחום.
טל דור

כהורים, כולנו רוצים שילדינו יהיו מאושרים, שיהיו להם חיים מספקים ושיצליחו במה שהם עושים, שייהנו בחברת עצמם ובחברת אחרים. אנו דואגים להשרדות ילדינו, לאוכל, שינה, ניקיון, בגדים, משחקים, לימודים, ואם אפשרי גם לחוגים ולהעשרה. חלקנו מתייעצים עם מדריכי הורים, קוראים בספרות ובאינטרנט, ילדים והורות, משוחחים עם הורים אחרים על גידול ילדים וכל מה שיכול להעשיר את הבנתנו, מה יאפשר לילדינו להיות הם ולמצות את הפוטנציאל איתו הגיעו לעולם, או במילים אחרות, להיות מאושרים.

בפגישות הדרכת הורים, אנו לומדים לפתח מודעות עצמית ויצירתיות אשר תחליף את תפקידו של הבלבול, הפחד, חוסר הוודאות, חוסר הכבוד ובעיות הסמכות ביננו לבין ילדנו. כאשר אנו מודעים להתנהגות שלנו, למניעים ולמוטיבציות שלנו אנו מאפשרים וויסות טבעי של רגשות לנו ולילדנו. וויסות זה כולל הבנה, אובייקטיביות ואהבה. אנו יכולים אז לבטוח שתגובותינו לילדינו ינבעו ממקום אמיתי יותר וייסיעו לילדנו להיות מודעים יותר לעצמם.

הדרכת הורים יכולה להתחיל כבר מתקופת ההיריון. היא כוללת תרגילים לפיתוח מודעות עצמית, שיעורי בית, התנסות ביומיום, אפשרות להיות בקשר טלפוני /אינטרנטי על פי הצורך והדרכת גננת/מורה של הילד או הילדים. השינוי מתחיל אצלנו ההורים. הילדים רוצים את הדרכתנו וזקוקים לאהבתנו בכדי לצאת לעולם ולחיות את עצמם.

הורות יכולה להיות מסע להתפתחות אישית ופיתוח מודעות עצמית. בחירתנו להיות הורים אינה מובנת מאליה ובעלת אחריות רבה לדור העתיד, לחברה ולעולם כולו. כאשר אנו ההורים עוברים דרך בה אנו שואלים ומגלים מי אנחנו? מה זה העולם? מה המשמעות של החיים? מה הייעוד שלי? מה הילד שלי בא ללמד אותי? במה אני יכול לתמוך כדי שהילד שלי יחייה חיים מלאים במשמעות? אנחנו לוקחים אז חלק בהתפתחות ובאבולוציה האנושית, מתבגרים ותומכים בילדנו לפתח יכולות של אמפתיה, עוצמה, התמדה, קבלה, סקרנות, שלווה, ערכיות ושמחה.

כמדריכת הורים זה שנים רבות אני מגלה כל פעם מחדש עד כמה הפגישות יעילות למשפחה כולה. אני פוגשת הורים במסגרת הטיפול הרגשי בילדם וכמו כן הורים המעוניינים להגיע בעצמם לרכוש מיומנויות וכלים חדשים לתקשורת עם ילדיהם.

  • Mother Holding Newborn Baby Daughter At Kitchen Table

השם שנתנה לנו משפחת המקור בקונסטלציה המשפחתית

ינואר 23rd, 2022|0 Comments

האם לשמות יש משמעות על פי הקונסטלציה המשפחתית? בהחלט אנו רואים וחווים הקשרים רבים לגבי השם הניתן לילד. כאשר ילד נולד הוריו לעיתים עוד לפני ההתעברות כבר מחוברים בתוכם לשם מסוים. השם הזה נושא שדה [...]

  • caucasian teenage girl portrait looking out  window

מדוע משפחות מחזיקות סודות?

ינואר 18th, 2022|0 Comments

בקונסטלציה משפחתית אנחנו עוסקים פעמים רבות בסודות שמסתובבים במשפחה. אנחנו שומעים על בני משפחה שבקשו לקחת את הסודות לקבר אך האנרגיה הרגשית שהם משלמים על החזקת הסוד עוברת ומתגלגלת הלאה במורד הדורות.  היום נדבר מעט [...]

  • IMG-4759

דפוסים נפוצים בקונסטלציה משפחתית

נובמבר 5th, 2019|0 Comments

כמה מהדפוסים הנפוצים שניתן לזהות בהעברה בין דורית בתהליך בגישת קונסטלציה משפחתית: 1. השילוש הקדוש -כשילד נכנס לזוגיות עם אמא או אבא 2. ילד הורי – כשיש חסר והילד נכנס לתפקיד ההורה של ההורה 3. [...]

  • Kids-fighting

כשהאחים רבים את מי אתם מענישים?

פברואר 19th, 2019|0 Comments

האחים רבים ואתם מוצאים את עצמכם בעד הילד שהותקף, הקורבן. האחות הגדולה מרביצה או תוקפת במילים את האחות הצעירה ואתם מיד קמים לכעוס עליה ולהאשים אותה. הילד נכנס להתקפת טנטרום בגינה ואתם, הקורבנות של המצב [...]