ליווי רגשי לנשים בטיפולי פוריות

חשוב להבין שהתעברות אינה רק תוצאה של תהליך פיזי או ביולוגי אלא יש בו מרכיב חשוב נוסף וזה המצב הרגשי וההשפעות של ההתנסויות הלא מודעות של האם והאב לאורך חייהם. מבט הוליסטי שכזה על ההתעברות מאפשר למי שמתקשה להתעבר לבוא ולחקור את המימדים הנוספים מלבד המימד הרפואי.

גם אני הייתי רגע לפני טיפולים לאחר שלא הריתי במשך שנתיים. בן זוגי ואני החלטנו במקביל לבדיקות הרפואיות (שלא העלו דבר) ללכת למפגשים יחדיו ולעשות עבודה אישית, כל אחד על התת מודע שלו. נגענו בקשייים בזוגיות ובהדחקות מהילדות. מאחר ובעלי הילר ואני מורה למדיטציה השתמשנו גם בכלים הרוחניים שברשותנו והוספנו תפילה, הילינג, והרבה שעות של מדיטציה וחלומות מודעים. לאחר שנתיים של עבודה פנימית התעברנו בטו’ באב באופן טבעי.

בתקופה כה עמוסה רגשית, מלאה בתסכול, כאב, עצב, שנאה ובדידות חשוב כל כך למצוא את הפינה הקטנה עבורך בה את יכולה להוציא הכל, ללא שפיטה וללא פחד. מרחב של פתיחות רגשית בו את יכולה לבכות ולומר הכל, לגעת, לגלות ולהביע את כל אשר עומד בינך ובין התעברותך. הבנה אמתית וגילוי האמת שמונעת ממך להתעבר תביא לתוצאות. ניתן לעבור את התקופה הקשה עם תקווה ושקט.

אני מזמינה אותך למרחב עדין של טיפול רגשי בתנועה ויצירה, קונסטלציה משפחתית, מדיטציה ודמיון מודרך, בו את מאפשרת לגופך ולנפשך להשתחרר מחסימות, פחדים ודפוסים ישנים, מוצאת אמון ותמיכה פנימיים להמשיך בנסיונות להרות, ומאפשרת לרגע ההתעברות להתרחש במודע, בשמחה, בכבוד ואמון. בכל מפגש תקבלי כלים להתבוננות פנימית בתנועה, נשימה ומדיטציה בכדי לסלול במו ידיך את השביל שלך לאמהות.

טיפול רגשי זוגי להתעברות מודעת. כאשר בן הזוג מצטרף לתהליך גם הוא מוצא מחדש את האמון והעוצמה להאמין ולתמוך בך, בכדי שתוכלו שניכם להביא חיים חדשים מתוך אהבה וכבוד, בלי לחץ ודאגה. פעמים רבות בן הזוג נשבר נפשית מהלחץ של הסביבה. גורמים סביבתיים שכאלו עלולים לפגוע בתנאי ההתעברות. כל זוג רוצה שהחיים החדשים המגיעים ינבעו מתוך אמונה בחיים, כבוד לבני אדם ושפע של אהבה. כאשר תצרו תנאים של שלווה ואמון בתהליך ההתעברות, ילדכם יתחיל את חייו עם תחושות אלו טבועות בנפשו.

היכולת שלנו, להיות מודעים לעצמנו יוצרת מציאות בה הכל יכול לקרות. במימדים עדינים מאד את יכולה לחוש שהילד שלך כבר כאן וכל שנותר הוא להכין את גופך ונפשך. במפגשים אנו מטפלות במימד הרגשי רוחני, אותו אזור בלתי נראה לעין, היכן שהרפואה הקונבנציונאלית נעצרת. שילוב זה יוצר הזדמנות עוצמתית ביותר לחוש ש”אנו מנסים את הכל”, ש”אנו מבינים שבן אדם הוא לא רק גוף פיסי”, “שגוף ונפש אחד הם ולכן יש לטפל בשני המימדים יחדיו”.

כאשר אישה נפגשת לראשונה עם מצב של אי פוריות מכל סיבה שהיא עולות תחושות ורגשות קשות מנשוא. גם אם את נמצאת בתהליך מתמשך של טיפולי פוריות, או מנסה כבר זמן רב להיכנס להיריון באופן טבעי ומרגישה מיואשת כדאי לעבור תקופה זו באופן מודע לעוצמתך ולטבעו האמיתי של תהליך ההתעברות בשילוב עם בחירתו של הילד שלך את רגע הגעתו לעולם. לכל דבר יש מקום וזמן. וכשאנו מסונכרנים עם המציאות איננו עוד מרגישים כקרובן של המצב ויש באפשרותנו עם מודעות והבנה להפוך את תהליך ההתעברות להרפתקאה שמחה, מרתקת ומלמדת.

העובר מגיע כשמו, מין העבר השני, ממקום שאותו איננו יכולים לראות בעין ולכן אין מדברים עליו או מזכירים אותו. במדע וברפואה מתייחסים אך ורק למה שניתן למדוד ולראות, לפגישה של זרע וביצית בעין המקרוסקופ. ולמזלנו אכן פותחו התערבויות רפואיות חשובות המאפשרות לזוגות ולנשים עם קשיי פוריות להביא ילד לעולם. בפגישות נשתמש בכלים הוליסטים שיכולים לקחת אותנו אל אותו עובר מין העבר השני ולבדוק מה חוסם את הגעתו ואף כיצד להכין את הקרקע הפורייה ביותר להתעברות.

פוריות זו מבוססת על מערכת היחסים הזוגית, על מערכת היחסים של כל אחד מבני הזוג עם מערכת הרבייה שלו, על המיניות וכיצד המפגש המיני מתגשם. פוריות מבוססת על אהבה, האהבה ליצור יחד ילד, פרי אהבה. ילד שבנשמתו מוטבע ארוע התעברות חיובי, אופטימי ומלא בכבוד. פעמים רבות יש להמס מחסומים רגשיים המוטבעים במערכת המינית שלנו, ברחם ובשחלות, כמו אמונות שליליות וחוויות עבר שלא עובדו רגשית. הגוף והנפש אחד הם. כאשר הגוף אינו פועל באופן טבעי ומאוזן ניתן לגשת אליו גם מהפן הנפשי, הרגשי והרוחני, בנוסף להתערבויות פיזיות רפואיות.

עץ החיים שלך

רשימת הכלים בהם נשתמש בפגישות:

קונסטלציה משפחתית – כלי עוצמתי במיוחד בו אנו מעמידים נציגים למשפחה המורחבת בנסיון למצוא את המקור לבעיית אי הפיריון. ברט הלינגר ממציא השיטה מצא כי פעמים רבות כל כך המקור לבעיית קשיי פוריות מופיע בספור משפחתי (לעיתים אף לא ידוע למטופל) אשר עובר בתורשה מדור לדור.

מדיטציה ומיינדפולנס – כלי עוצמתי ומיידי להפחתת מתחים, דאגות, מחשבות שליליות.

דמיון מודרך – כלי עוצמתי ליצירת מציאות.

תנועה, מוסיקה ואמנות – כלים יצירתיים לפתיחת הגוף הרגשי ונתינת ביטוי לתחושות, רגשות, זכרונות, דימויים ללא מילים. מקום בו ניתן לפגוש את עצמי ברבדים עמוקים ולא וורבלים ולשחרר אמונות, חסימות גופניות, ושפיטה עצמית.

אני ממליצה לך אחרי כל טיפול פוריות ובין הטיפולים להקשיב לדמיון המודרך הזה. בדמיון מודרך זה תוכלי לחזק את השורשים המשפחתיים שלך, את השורשים שבגופך ואת השורשים של ילדך להיקלט ברחם.