כשאנו יושבים בשקט עם עצמנו אנו מודעים למתח, לפחד, לשעמום. אנו רוצים לעצור ולהבין את הרגשות והתחושות הללו. הנטייה שלנו היא לפתוח את המקרר או לעשות דבר אחר במקום לשבת עם עצמנו בשקט. מיינדפולנס הוא כמו מרחב ענק. כשהמיינד והלב מתרחבים אז רואים את כל מה שנוכח בהם.

תרגול מיינדפולנס תומך בנו לא להזדהות עם התוכן, אלא עם המודעות עצמה. כי מי שאנחנו זה המרחב שבו מופיע התוכן של המחשבות והאינפורמציה שמתקבלת מהחושים שלנו. אימון במיינדפולנס עוזר לנו להיות גמישים ופחות מגיבים אוטומטית לסביבה. בכל רגע נתון יש לנו את החופש לעצור, לקחת נשימה, לבדוק מה קורה איתי, מה אני מרגיש עכשיו? עכשיו זה מרגיש ככה, כועס, מתוסכל, מאושר, רוצה משהו אחר ממה שיש… ככל שנתרגל מיינפולנס זה יתמוך גם באנשים שסביבנו.

המוח שלנו נבנה עבורנו כדי שנחיה איתו במיטב שלו. תרגול מיינדפולנס בונה במוחנו מעברים ניורולוגיים חדשים וקישורים ניורולוגיים חדשים, ומרגיע את האמיגדלה שקופצת כמו סירנה, כל פעם שאנו חשים את ההגנות האוטומטיות של בריחה, תקיפה, וקיפאון. ככל שנכיר את המוח שלנו, כיצד הוא פועל ונקבל אותו בלי שפיטהנראה לא רק את המוח עצמו אלא גם את המקור של המוח וכיצד הוא פועל, איך הרגשות והמחשבות נחוות בו, מה קיים בין המחשבות, מהי הדממה והריק שמעבר להם.

תרגול מיינדפולנס מאפשר לנו להתעורר לפוטנציאל הגבוה שלנו, לאחדות שלנו, להעצים את הבריאות שלנו, ופשוט להתעורר מהחלום למציאות גבוהה אמיתית עם פוקוס בכאן ועכשיו. אנו מפרשים את המציאות עפ”י ההתבגרות הרוחנית שלנו. הפוטנציאל הינו היכולת שלנו להתפתח עד אינסוף וכך גם הראייה שלנו את המציאות. זוהי דרך שמאפשרת לנו גם להתבגר וגם להתעורר.

כשאנו נחים במודעות ריקה, אנו שמים לב לעד שתמיד שם. תמיד היה שם ותמיד יהיה שם. מהמקום הזה אנו יכולים להתבונן על כל נושא שעולה בנו. רגשות מסויימים, צרכים, חוויות, רעיונות, מחשבות. ככל שאנו מתנסים וחווים את עצמנו כמודעות, אנו שמים לב שהאופן שבו אנו מגיבים לנושא מסויים בחיינו מתבגר, משתנה ומשתחרר. אנו יכולי לבחון את ההתבגרות שלנו עפ”י מה שקורה לנו בין אימפולס לעשות או לומר דבר מה לבין הפעולה עצמה. מיינדפולנס תומך בנו להיות בוגרים במקום הזה של הפער. במקום שבו הפעולה שלנו היא לא רק תגובה לאמפולס אלא כוללת בתוכה גם חמלה, אמפתיה ונוכחות אוהבת. נוכחות אוהבת לכל האנושות.

החיים משתנים כל הזמן, כמו כל דבר בטבע גם אנחנו נבוא ונלך. ההכרה במוות, קשה לנו. כאשר אנו מכירים בטבענו האמיתי, זו ההכנה הטובה ביותר שלנו לעבר המעבר הזה מהחיים אל המוות.