אני כותבת לכם מדי חודש הגיגים, עצות ומחשבות על הורות. הפעם אני רוצה לספר לכם קצת יותר על עצמי. מהיכן הידע שלי, מה הביא אותי לעסוק בתחום ההורות והילדים. ולהזמין אתכם לבחור בקורס ייחודי להורים אשר מרגישים שהגיע הזמן לשינוי פנימי אמיתי.

השאלה שאני זוכרת מגיל צעיר מאד היתה: “מה המשמעות של החיים שלי?”. גדלתי לזוג הורים מקסימים, שדאג לכל מחסור ועשה את המיטב. הידע להורות בזמנו הגיע מ”מה שעושים כולם” ומדר’ אחד. דר’ ספוק. אז ועד היום העולם הוצף בשפע של הדרכות הורים מכל סוג ושיטה. היום אפשר בלחיצת כפתור לקבל מאות תשובות לכל גחמה הורית. מאיך להניק וכמה, לגמול מתי וכיצד, מה להכין לגן, איך להיפרד ואיך להיפגש, להתמודד עם כעסים, עם גבולות, איך מחנכים, כיצד מקשיבים, מה עושים, עושים ועושים…..

מעט מאד נכתב בזמנם של הורי על הורות בדגש על הוויה ומשמעות החיים. לכן גדלתי ושאלותי נותרו יתומות. עד לשיעור היוגה הראשון שלי, שם על המזרון, באי עשייה, הופיע מין לחץ עדין במצח ותחושת התרגשות בלב. ידעתי שאני מתקרבת למה שתמיד חיפשתי. לא ידעתי עדיין מה זה ומה אני עומדת למצוא.

חיפושיי אחר מקצוע באותה התקופה, הובילו אותי לטיפול רגשי בתנועה ואמנות, נחשפתי לפרויד ויונג, לויניקוט, מלאני קליין, אריקסון, קוהוט, לאקאן ועוד… הרגשתי את הקשר בין גוף ונפש, הסתקרנתי בזרימת האנרגיה בגוף, ובשימוש בתנועה ואמנות לרווחת האדם, לחקר הרגשות והדפוסים הפנימיים שלנו. בשנה השנייה ללימודי פגשתי את המורה הראשון שלי למדיטציה. עברו כמה שנים, עם סטאג’ בבתי חולים, בתי ספר, גני ילדים ופנימיות. כשהחיפוש העצמי מלווה אותי לקבוצות מדיטציה מסוגים שונים: זן, בודהיזם, אושו, סופיזם, והבנה אחת משמעותית, שמודעות עצמית יכולה להתרחב עד אינסוף.

כבר שנים שאני נוסעת ללימודים באיטליה, בהולנד ובארה”ב. לומדת את עצמי, חוקרת את האדם עם עוד אנשים מכל העולם, ומקבלת תשובות על משמעות החיים. אני נוסעת כדי להבין לעומק מה זה הבן אדם. אני יושבת בשיעורים מרתקים המשלבים בין הידע של פסיכולגיית המערב, פסיכולוגיית האני, לתורות המזרח הרחוק. מצאתי סוף סוף את הגשר בין העצמי להוויה. בין ה – Self וה – Being מבלי לוותר על אף אחד מהם.

מצאתי את דרך האמצע. לחיות את החיים ולחיות אותם במשמעות. בכל שיעור, עם כל הבנה, חשבתי – “לו רק הורים היו יודעים שזה אפשרי”. שאפשרי ללמוד להיות במקום רק לעשות. שאפשרי לחיות את חיי היומיום עם כל האתגרים, ולשמור על אנושיות, הוויה, מודעות, נוכחות, כבוד ושלווה. שאפשרי לגדל ילדים מתוך אינטואיציה פנימית. שאפשרי להמשיך, להתפתח ולהתבגר בכל הרבדים שלנו. שבכל קושי שלנו עם בן הזוג, עם הילד שלנו, עם עצמנו, שם בפנים, אם מעיזים להתבונן ולהבין מסתתר אוצר. כי האושר שכולנו מחפשים הוא לא נמצא אי שם בחוץ. הוא מצב נתון של הוויה שקיים תמיד גם כשאנחנו סובלים ממש.

כהורים, גדלנו, בגופנו, גדלנו ביכולות שלנו בעולם אך אף פעם לא דיברו איתנו או הכירו לנו מהי התבגרות רוחנית. התבגרות רוחנית, הינה חלק מהפוטנציאל האנושי שלנו. ההתבגרות בגיל, במעמד מקצועי וחברתי, ובהרחבת המשפחה, הינו חלקי ותמיד תמיד ירגיש לנו שחסר דבר מה. את החסר הזה ננסה למלא בעוד טיפול, בעוד בגד, בעוד פנטזיה. אך החסר האמיתי, הוא החסר במגע שלנו עם הנסתר, עם מי שאנחנו באמת מתחת לכל הדימויים שיש לנו על עצמנו. איזה יופי שאפשר להתחיל לגלות את עצמנו בכל גיל. ומדוע אני מספרת לכם זאת עכשיו?

מכיוון שעצרתי לרגע להתבונן בכם. במשפחות המקסימות שפגשתי בשנים האחרונות. בכם שהגעתם עם הילדים ובלעדיהם. בכם שביקשתם עצה חד פעמית, הדרכת הורים ממוקדת או טיפול רגשי לילד. בכם, ההורים שהכרנו בשיחה טלפונית קצרה או ארוכה. עצרתי וריכזתי לכם את כל הידע שלי באתר אחד. זכרו שבחירה בהרחבת המודעות העצמית וביכולת ההכלה והנוכחות משפיעה ישירות על כל ילד ובכל גיל ועל כל תחום בחייכם. שינוי אמיתי בהבנה שלנו מי אנחנו ומהי משמעות החיים, משפיעה ישירות על ההתפתחות האנושית העתידית שלנו ושל ילדינו.

מרגישים קריאה בלב לשינוי, התקשרו אלי. אפשר להגיע לטיפול והתפתחות אישית, להדרכת הורים, לקונסטלציה משפחתית, וכמובן לטיפול רגשי בילדים המשלב הכרות עמוקה יותר של עצמכם ושל ילדכם. ולכל הנשים בהיריון, תשעת החודשים האלו הם הזמן להתחיל בעבודה פנימית. כי להכיר את עצמכן ולטפל בעצמכן כבר עכשיו זה השער לחיים טובים יותר לילד או לילדה שלכם.