הבת שלי נולדה באפריל. וכשמגיע יום ההולדת שלה אני נזכרת בחודשים הראשונים לחייה, בשמחה לגלות על ההריון, בלידה ובחודשים הראשונים לחייה. המהות הייחודית שלה משכה אותנו לקרוא לה אגתה, “טובה” ביוונית. היא נולדה עם מבט עמוק של חמלה, רגישות ואינטימיות. ותמיד הפתיעה את המביטים בה עם עומק מבטה המבין.

האם אתם זוכרים את הטעם הייחודי של ילדיכם? את האנרגיה שהיתה להם בחודשים הראשונים לחייהם? האם אתם יכולים לעלות בעיני רוחכם את המרכיב המייחד את ילדיכם? האם זו עוצמה וכוח רב? האם שקט עמוק וחכמה? האם זו מתיקות וורדרדה? או עליזות ושמחה? האם הילד שלכם נולד עם רגישות ועדינות יתרה? או אנרגיה של סקרנות וחקירה?

אגתה, גדלה לילדה שליבה פתוח לכל. כשהייתי מביטה בה מהצד חשתי את המהות הירוקה שבה. כל ילד נולד עם מהות ייחודית לו. מיילדות מספרות בפרטי פרטים על ההבדלים בין התינוקות אותם הן מיילדות. האם אתם יכולים להיזכר במהות הייחודית של כל ילד מילדיכם? הנשמה הייחודית של כל ילד מבטאת עצמה מרגע הלידה ואף לפני כן. אפשר לדמיין שמהות היא חומר בסיס של גלידה, לפני שהכניסו לה טעם. וכל ילד שנולד מקבל טעם אחר של גלידה. טעם ייחודי רק לו.

כשאגתה היתה ממש קטנה היא היתה מביטה בנו בחמלה, כשאנחנו בוכים, רבים, או כועסים. זה היה העניין העיקרי שלה, התבוננות ברגישות וחמלה, באמפתיה ועם פגיעות. כהורה התעניינתי כיצד אני יכולה להשקות את המהות הזאת שלה, לטפח אותה, לשקף אותה. אני נוהגת לדבר איתה רבות על רגשותיה ורגשותיהם של אחרים. מתבוננת איתה על היכולת שלה לקבל ולאהוב גם ילדים וארועים פוגעניים. להישאר רגישה גם בזמנים של פגיעות וכאב.

אפילו שיר קטן המצאנו לנו יחד: “לב מתוק שלי, אני אוהבת אותך. גם כשאתה עצוב, כואב, מתגעגע או כועס, אני תמיד נשארת איתך”.

אני לומדת מהבת שלי על חמלה. אני לומדת ממנה לקבל את עצמי אחרי שצעקתי או אמרתי משפט פוגעני. אני לומדת ממנה על אינטימיות אמיתית ואהבת חינם. אני לומדת ממנה על חיבוקים ונשיקות ויד מלטפת עדינה. אהבה כזו שאינה רוצה דבר בתמורה.

מה אתם לומדים מילדכם? בשונה מהאגו שמתפתח על מנת לאפשר לנו להתקיים בעולם, עם הגנות, דימויים עצמיים ויחסי אובייקט. המהות הינה המרכיב הסודי של הנשמה. אותו מרכיב שמאפשר לנו בעצם להתפתח לפוטנציאל אין סופי. אני מזמינה אתכם להתבונן על הילדים שלכם. הזכרו בהם כשהם היו קטנים ורכים בשנים. שקפו להם, הזכירו להם, הראו להם תמונות וספרו להם סיפורים על האיכות הייחודית של כל ילד, של כל אח ואחות.

אני מזמינה אתכם להעמיק את הידע שלכם על המהויות הנסתרות. ולתמוך באיכויות הייחודיות של הנשמה של ילדיכם. דעו שזוהי דרך נפלאה להכיר את עצמכם ואת ילדיכם ממעמקים. והתוצאה בחיים: יותר אינטימיות, שיתוף פעולה, הרמוניה, לב פתוח וחיים שלמים של פוטנציאל אינסופי.