זוכרים את חופשות הקיץ שלכם כילדים? כבני נוער? איך הכל יותר חזק, חם ועוצמתי? גם אם זה בקייטנה, עם האחים, עם בני משפחה רחוקים או בנופש משפחתי? הזדמנות נהדרת לראות את השינויים שעברו הילדים וגם את האתגרים החדשים. ולהיזכר בכמה דברים ממש ממש חשובים: ילדים אוהבים עצמאות וחופש. אם אין להם מזה מספיק נשמע אותם אומרים “אני כבר גדול, אני לא תינוק, אתם לא בוטחים בי, ואתם לא הבוסים שלי”.

תנו להם הקיץ הזדמנות להוכיח שהם גדולים ויכולים אתגר קטן חדש כל יום וכמובן במסגרת הטעם הטוב והביטחון של כל הגורמים. ילדים אוהבים קשר עם ההורים. תפתיעו אותם הקיץ ותפנו זמן בעצמכם עם רעיונות לבילויים משותפים, גם עם זה רק עשר דקות למשחק קלפים. אם תחכו שהם יבקשו תהיו בטוחים שזה כבר יגיע עם צעקות ופרצופים, שגורמים לנו לרצות להתרחק ולבלות כמה שפחות זמן עם הילדים.

ילדים זקוקים לחוות תסכולים. אם נדאג כל החופש לעשות אותם רק שמחים ומאושרים אנו מאבדים הזדמנות לרגשות נוספים. אז לא תמיד אפשר לקבל מה שרוצים ומתי שרוצים, ורצוי מאד להרגיש כמה אנחנו עצובים וכועסים. ככה זה כשמרגישים.

והכי הכי ילדים זקוקים שנראה אותם. אז גם בחופש הגדול זכרו לומר לילדים שלכם, כמה הם מאירים את יומכם, משמחים את לבכם,
ככה סתם ללא סיבה, גם אם התעודה לא היתה ממש טובה, וגם אם הם לא עושים בדיוק את מה שאתם רוצים. הילדים שלנו רוצים שנראה ונאהב אותם ללא תנאים. דמיינו עצמכם שבים מהעבודה ואומרים “גם עם כל הבלאגן מסביב והריבים בין האחים אני כל כך שמחה לראות אותך פה על הספה כשאני שבה מהעבודה”.

בהצלחה ועם הרבה הנאה….