עוד לפני שהתעבר, ואף לפני שנולד, הילד עוזר לנו להתעניין בהתפתחות האישית שלנו. הוא עוזר לנו להיות פחות מרוכזים בעצמנו, יותר אותנטיים, רגישים ומתבוננים. הילדים מזכירים לנו שכולנו פירות של אהבת הורינו ושאנו פה כדי לאהוב. אישה הרה לא מרגישה עוד כמו קודם. היא מתמלאת במחשבות, רגשות, התנסויות ומצבים נפשיים חדשים. וכך גם האב. כאשר ההורים קשובים ומתבוננים בשינויים המתרחשים בהם כבר מרגע שהילד הוא מחשבה במוחם, הם מאפשרים לעצמם להיכנס לעולמו הפנימי של ילדם ולומדים את הסימנים שלו, ומאפשרים לו להביע את הוויתו בחופשיות ומלאות.

הקשר שלנו עם הילד מושפע מהדימויים שלנו עליו. ומתחיל מההתעברות. בתקופת ההיריון יש הזדמנות לבדוק מה אנו חושבים על הילד, ומרגישים כלפיו. מאד חשוב לעבד ולהבין את ההבדלים בין הדימויים שיש לנו על הילד שלנו לבין המציאות, כדי להקל על עצמנו כאשר הילד יולד ויעמיד אותנו בכל האתגרים הקיימים בגידול ילדים.

הכנה להורות מתחילה ממש פה. ברגעים הראשונים, כשהילד עדיין מחשבה במוחם של הוריו. האם הילד מגיע רק כדי להגשים את כל מה שאנו, הוריו לא הגשמנו? האם הילד מגיע כדי לחיות את תוכנית חייו האינדיבידואלית, בתמיכתנו המלאה? האם הילד צריך להפוך להיות מה שאנו רוצים שיהיה? האם הוא צריך להיות דומה לנו במשהו? האם זה בסדר שהילד שלנו יהיה שונה מאיתנו לחלוטין?

הנה ארבעה סוגי מאפיינים לילד שאנו רוצים להביא לעולם:

קיימים ארבעה מאפיינים להתפתחות הקשר שלנו עם הילד אותו נביא לעולם. יש את הילד הארכיטיפי, האידאלי והדמיוני שמושפע מהדימויים שבעולמנו הפנימי ויש את הילד האמיתי שקיים בעולם החיצון.

הילד הארכיטיפי: הוא הילד ברמה הלא דואלית. המהות של הילד. זה הרעיון של ילד. אנרגיה, חיים ואהבה שמבטאת את עצמה דרך המפגש בין הזכרי והנקבי. הילד  שמסמל את המהות האנושית שמגיעה לעולם. הטוב, האלוהי, תחילת הקיום שלנו בעולם, אנרגיה של אהבה, אש החיים שהגיעה כתוצאה מהאחדות של ביצית וזרע. קשה לנו להתחבר לעיתים לילד זה מכיוון שאנו מנותקים מהמהות שבנו. כאשר לזוג יש רעיון להביא ילד לעולם הם מאוחדים דרך הרעיון של הילד הארכיטיפי.

הילד האידאלי: הוא נוצר עוד לפני ההתעברות במוחנו כאשר אנו חושבים על הערכים האנושיים שהילד יביא לחיינו, אמת, אהבה, חופש, אנרגיה, טוהר, רגישות, משחקיות, יצירתיות. זהו דימוי חיובי של הילד, מלא בפוטנציאל שקיים בחיים, מתנה של החיים שבשום אופן לא ישנה את חיינו או יגרום לנו לקשיים אלא רק להתעלות חושים, לשמחה אלוהית ולהתפתחות הפוטנציאל האנושי של כולנו. במבט הזה על הילד אנחנו זורמים עם מה שהילד יביא. אין הזדהות עם אתגרים. מבט זה על הילד קיים תמיד, אך אנו שוכחים אותו כאשר מתחילים הקשיים המציאותיים.

הילד המדומיין: זה הרעיון של הילד שמופיע במוחם של הוריו כ”הילד שלנו”. התקוות לגבי הילד הזה. הילד שמגיע לספק את הצרכים של הוריו, את הפנטזיות שלהם, הכמיהה ההשלכתית של ההורים על הילד האישי שלהם. לדמיון זה יש אספקטים חיוביים ושליליים. הילד הזה התעבר במחשבות של בני הזוג לפני שהתעבר במציאות הפיזית והוא כולל את כל מה שהוריו חוו בילדותם, את כל שלל החוויות, האמונות, ההשלכות הסביבתיות אשר מעצבות את מחשבותיהם ומשפיעות על הילד שנוצר במחשבתם. אם הילד אינו רצוי יהיה קשה מאד ליצור קשר עם הילד המציאותי.

הילד המציאותי: זה הילד שאפשר להרגיש, לחוש, לראות דרך החושים שלנו באמצעות האולטרה-סאונד. זה הילד בגופו הפיזי.

בלחיצה כאן, תמצאו דוגמא לתרגיל שניתן לעשות כהורה בכל שלב בהריון.

הנה כמה שאלות שאני ממליצה לכם לענות עליהם בתהליך ההתעברות וההיריון שלכם:

מהם החלומות הכי חשובים שלך על החיים?

אילו רגשות החלומות שלך גורמים לך להרגיש?

כיצד השפיעו החלומות שלך על חייך?

אילו חלומות היו לך לגבי ההתעברות ובמשך ההריון?

האם אתה חולם בהקיץ על הילד שלך?

כיצד אתה רואה את הילד שלך כאשר אתה חולם עליו בהקיץ?

איזה מסר מעביר לך הילד כאשר את חולמת עליו בהקיץ?

כעת נסי את להעביר לו מסר. איזה מסר היית רוצה להעביר לו?

 

מוזמנים לשתף אותנו..ולקרוא עוד על התעברות מודעת.